Каков одговор од Semmelrock заслужува вашиот двор?

Вистинска среќа е да се има двор и да се ужива во престојот на отворено. Кога ќе излезете од домот и со задоволство ќе си седнете опкружени со зеленило, живеете моменти за кои знаете дека вреди да се вложи труд.

Како децениски дизајнери на отворени простори за живеење, ние сме тука да за ви помогнеме при уредувањето на вашиот двор.

Ако барате инспирација за тоа како да ги изведете вашите идеи при уредувањето на дворот и на останатите надворешни простори од вашиот дом, сè што ви треба ќе најдете во брендот Semmelrock, кој сезонава за првпат е достапен на нашиот пазар.

Ви ги претставуваме видовите бехатон и плочки кои периодов се особено актуелни:

Плочки Suprema

Одличен избор за магично убави надворешни површини

 • Структурна површина со фин релјеф, неправилни рабови, специјално избрани бои кои ја истакнуваат исклучителната убавина и сјајот на природниот камен
 • Комбиниран формат со различни димензии
 •  Отпорни на замрзнување и сол
 • Отпорни на притисок од автомобили

Бехатон Pastella

Вечен класик во асортиманот на Semmelrock

 • „Миената“ структура на бетонските плочки е добиена со фино миење со вода, при што доаѓаат до израз поголемите природни зрнца;
 • Отпорни на УВ-зраци, замрзнување и сол;
 • Отпорни на притисок од пешаци;
 • Можност за комбинирање на плочките во светлосива и антрацит боја;
 • Производот е обработен со специјален површински слој што обезбедува заштита при сите атмосферски влијанија. 

Плочки Appia Antica

Одличен избор за магично убави надворешни површини

 • Површина обработена со методот „colormix“, со кварцен песок и прелевање на боите
 • Достапни во две бои: сив меланж и црвен меланж
 • Можност за комбинирање со плочките Appia Antica Grande
 • Можност за целосно обликување, благодарение на Appia Antica Combi, во зоните каде што се движат автомобили
 • Отпорни на притисок од пешаци
 • Отпорни на замрзнување и сол
 • Отпорни на абење

Плочки Appia Antica Grande

За површини што восхитуваат со хармоничната обоеност

 • Површина обработена со методот „colormix“, со кварцен песок и прелевање на боите
 • Достапни во две бои: сив меланж и црвен меланж
 • Можност за комбинирање со плочките Appia Antica
 • Можност за целосно обликување, благодарение на Appia Antica Combi во зоните каде што се движат автомобили
 • Отпорни на притисок од пешаци
 • Отпорни на замрзнување и сол
 • Отпорни на абење

Плочки Asti Colori

Модерно и експресивно, со класична правоаголна форма

 • Површина обработена со методот „colorflow“ – со јаки и живи нијанси на бои
 • Достапни во три бои: графитно-бела, жолто-бела и капучино
 • Модерни топли и студени меланж-бои
 • Можност за разновидни комбинации
 • Можат да се комбинираат со плочките Asti Natura и бордурите Asti
 • Модерен долгнавест формат со прави рабови
 • Отпорни на притисок од пешаци
 • Отпорни на замрзнување и сол
 • Отпорни на абење

Плочки Asti Natura

Секогаш модерни сиви нијанси кои зрачат со спокојство

 • Површина со класичен изглед на бетон
 • Модерни бои во две сиви нијанси: бетонско сива и графитно сива
 • Можност за разновидни комбинации
 • Модерен долгнавест формат со прави рабови
 • Можат да се комбинираат со плочките Asti Colori и бордурите Asti
 • Отпорни на притисок од пешаци
 • Отпорни на замрзнување и сол
 • Отпорни на абење

 

Доколку сакате вашиот двор да го претворите во вистинска оаза на спокојството, побарајте подетални информации кај нашите комерцијални претставници.

Construction worker with tablet computer, Fast Forward Commercial Excellence

Имате ли прашања за нас или за нашите производи?

 Контактирајте нè и ќе ви помогнеме!

Дали ви треба дополнителна помош?

Сакате персонализирана понуда?

Контактирајте ги нашите претставници за продажба!

Локации на дистрибутери

Најдете го дистрибутерот што ви е најблизу

Пријавете се за Newsletter

Не ги пропуштајте најновите вести од нас

Слични статии

Продажба